poniedziałek, 22 kwietnia 2024r.

Rodzaje wsparcia finansowego dla firm

Rodzaje wsparcia finansowego dla firm

Każda firma, której zależy na zwiększaniu swojej wartości na rynku oraz byciu konkurencyjnym w branży, musi dążyć do tego, by działać w oparciu o najnowsze technologie oraz zwiększać swoje rynki zbytu. By jednak inwestować w nowe technologie, niezbędne są znaczne środki finansowe, które nie zawsze są dostępne od ręki. Wtedy przedsiębiorstwo musi skorzystać z finansowania zewnętrznego. Sprawdźmy, jakie są najpopularniejsze rodzaje wsparcia finansowego, na jakie może liczyć firma, która chce zwiększyć swój udział w rynku bądź zainwestować w siebie.

 

Leasing 

 

Leasing jest bez wątpienia jednym z najczęstszych wyborów przedsiębiorców, którzy pragną zwiększyć swoją flotę pojazdów lub sfinansować linię produkcyjną. W dużych miastach oferty leasingu są bardzo różnorodne, w związku z czym każdy przedsiębiorca znajdzie coś dopasowanego do swoich potrzeb. Dla przykładu leasing dla firm we wrocławiu pozwala na sfinansowanie pojazdu, z którego firma będzie korzystać, jednocześnie nie obarczając swojego budżetu kwotą zakupu takiego pojazdu. Firma leasingowa w mieście takim jak Wrocław po podpisaniu umowy leasingu przekaże do użytku samochód, który prawnie należeć będzie do leasingodawcy, a za miesięczną kwotę raty ustanowioną w umowie przedsiębiorca będzie mógł wykorzystywać ów pojazd dla swoich potrzeb. Po zakończeniu umowy leasingu przedsiębiorca będzie miał możliwość wykupu takiego samochodu po bardzo atrakcyjnej kwocie. Jest to niewątpliwie bardzo duża zaleta leasingu, że małym kosztem otrzymujemy dostęp do pojazdu lub maszyny, która pozwala nam zwiększyć obszar działalności lub zwiększyć produkcję. 

 

Kredyt bankowy

 

Drugim najpopularniejszym sposobem finansowania inwestycji jest kredyt dla firm wrocław. W obecnych czasach kredyt firmowy jest produktem, który możemy dopasować do własnych potrzeb. To przedsiębiorca decyduje, jaka kwota jest mu potrzebna oraz jaki okres kredytowania sprawi, iż miesięczna kwota raty jest dla niego najwygodniejsza. Polityka kredytowa banków w stosunku do przedsiębiorców jest dość restrykcyjna, dlatego ważne jest, by firma składająca wniosek o kredyt firmowy miała pozytywną historię kredytową. Problem z uzyskaniem kredytu pojawić się może w sytuacji, gdy firma nie posiada odpowiednio rozwiniętej historii kredytowej ze względu na krótki okres działalności. Wtedy bank może zwrócić się z prośbą o zabezpieczenie takiego kredytu w postaci gwaranta lub hipoteki. 

 

Ze względu na fakt, iż każdy obecnie bank posiada ofertę kredytu firmowego, warto pierwsze kroki zwrócić do doradcy finansowego. W miastach takich jak Wrocław doradztwo finansowe przedstawi nam wszystkie dostępne na rynku propozycje oraz pomoże nam dobrać ofertę zgodną z naszymi potrzebami. 

 

Może spodobać Ci się również:

photo 1511389571644 a2550b195566cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0M3x8dm9sbGV5YmFsbCUyMHJ1bm5lcnN8ZW58MXwwfHx8MTY4ODAzNTU3OXwwixlibrb 4.0.3q80w1080

Trekking – co to po polsku znaczy?

1 czerwca 2023

Z pojęciem trekkingu spotkał się chyba każdy, choć nie wszyscy wiedzą co ono tak naprawdę znaczy. Wielu uznaje, że słowo określa różnego typu wędrówki poprzedzone odpowiednimi czynnościami przygotowawczymi i zbieraniem…

Czytaj więcej