czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Szpachla samochodowa – jak nakładać? Sprawdź

Szpachla samochodowa – jak nakładać? Sprawdź

Każdy kierowca, właściciel ukochanego samochodu zrobi wszystko, aby jego pojazd prezentował się przepięknie. O idealny wygląd auta dbamy też szczególnie przed jego sprzedażą. Zależy nam wówczas, aby samochód prezentował się perfekcyjnie na zdjęciach i podczas wizyty potencjalnego kupca.

O niechciane szczegóły powstałe w wyniku użytkowania pojazdu dbamy w sytuacjach, kiedy samochód ucierpiał podczas obtarcia czy działania niezależnych od nas czynników zewnętrznych. Mowa tutaj o ryskach w blasze samochodu, nieplanowanych wgłębieniach czy minilanych uszkodzeniach, które pojawiają się czasem przez nas, a czasem niezależnie od nas.

Jak samemu dbać o blachę samochodu?

Mamy dobrą wiadomość. Ubytki powstałe w obudowie samochodu można zniwelować samodzielnie. Jest to możliwe dzięki szpachli samochodowej Novol. To elastyczne tworzywo, które spowoduje, że zakryjesz niedoskonałości estetyczne swojego auta. Szpachla jest bardzo plastyczną masą, która pozwala na dowolne formowanie, a następnie zastyga tworząć wsykoodporną na działanie czynników zewnętrzenych i uszkodzenia mechaniczne masę.

Rodzaje szpachli

W zależności od podłoża, na którym chcesz zastosować sztuczne wypełnienie, należy dobrać rodzaj szpachli. Podstawowymi składnikami szpachlówki są zazwyczaj mieszanki mineralnych wypełniaczy z żywicami poliestrowymi. Jeśli zamierzasz uzupełnić ubytek usytuowany na przykład w pobliżu silnika, wówczas należy sięgnąć po szpachlówkę z dodatkiem aluminium. Takie tworzywo przewodzi prąd.

Jeśli jednak zamierzasz uzupełniach luki w blasze samochodu, czyli na przykład rysę powstałą podczas obtarcia, sięgnij po szpachlę z dodatkami, które zwiększają przyczepność.

Wybór szpachli

Podstawowym kryterium wyboru szpachli samochodowej jest rodzaj jej przeznaczenia. Szpachla epoksydowa z dodatkiem aluminium sprawdzi się pod pokrywą silnika czy na katalizatorze, natomiast szpachle przeznaczone do wypełniania ubytków w blasze – na zewnątrz auta. Następnym, bardzo ważnym krokiem, jest zapoznanie się z zaleceniami producenta. Na opakowaniu zawarte są informacje o tym, ile preparatu należy nałożyć na jaki rodzaj podłoża. W tym przypadku ilość wpływa na jakość.

Jak nakładać?

W zależności od rodzaju szpachli można nakładać ją ręcznie lub za pomocą specjalnego pistoletu natryskowego. Sposób nałożenia szpachli będzie wpływać na jej finalny wygląd, o czym trzeba pamiętać. Jeśli boisz się, że nalożysz szpachlę nierówno ub masz wątpliwości co do ilości i rodzaju wybieranej szpachlówki – zasięgnij porady u producenta lub specjalistów.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 1

Praca za granicą jak nie dać się oszukać? Jakie zachowania pracodawcy powinny nas zaniepokoić?

1 stycznia 2022

Szukanie pracy za granicą zazwyczaj wygląda tak samo, jak w Polsce. Przeglądanie ogłoszeń, wybranie interesujących ofert, a następnie kontakt z agencją lub bezpośrednio z pracodawcą. Jednak pomimo dużej dostępności ofert…

Czytaj więcej