niedziela, 25 lutego 2024r.

Uczulenie na klej do rzęs co zrobić?

photo 1513325631248 abd221e009a0cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMzZ8fG1ha2V1cHxlbnwxfDB8fHwxNjE4MzAwMjExixlibrb 1.2.1q80w1080

Klej do rzęs to jeden z ważniejszych elementów, który umożłiwia aplikację rzęs. Niestety zdarza się, że klej do rzęs może uczulać. Jest to gardzo niekorzystana sytuacja dla kobiet, które chcą przykleić sztucne rzęsy. Co zrocić w momencie, kiedy mamy uczulenie na klej do rzęs i czy z tego powodu musimy rezygnowac ze sztucznych rzęs?

Uczulenie na klej do rzęs – co dalej?

Reakxja uczuleniowa spowodowana klejem do rzęs nie nalezy doz byt przyjemnych sytuacji. Co więcej, często koniecna jest pomoc lekarska i podanie odpowiednich leków, aby zeszła opuchlizna. Na szczęście istnieją inne roziwązania, dziei którym nie musimy rezygnować ze sztucznych rzęs.

Jeżeli nie chcemy rezygnować z aplikacji sztucznych rzęs, warto posukać kleju, który nie będzie powodował uczulenia. W tym przypadku należy zwróćić szczególną uwagę na skład, a zwłaszcza zawartość lateksu. Dobry klej do sztucznych rzęs One Drop to świtne rozwiąznie dla osób, które już keidyś spotkały się u siebie z reakcją alergiczną.

Zastosowanie profesjonalnego kleju do rzęs z odpowieidnim składem z pewnością uchroni nas przed realcjakmi alergicznymi.

Czy uczulenie na klej do rzęs może być niebezpieczne?

Zastosowanie każdego kosmetyku lub innego produktu mającego kontakt z naszą skórą może wiązać się z pewnym ryzykiem wystąpienia uczulenia bądż podrażnienia skóry. W przypadku uczulenia na kej do rzęs niebezpieczeńśtwo zależy w dużej mierze od tego, jak silna jest reakcja.

Niekiedy wystarczy zażycie leków przeciwhistaminowych oraz szybkie ściągnięcie rzęs oraz kleju. Niestety może się zdarzyć, że takie rozwiazanie nie będzie skuteczne. Wtedy jednym sposobem jest wuzyta u lekarza, który przepsize odpowiednie leki.

Zwlekanie z wizytą u lekarza w sytuacji, gdy nie widzimy poprawy nie jest dorbą decyzją, ponieważ możemy doprowadzić do powaznych kosnsekwencji.

Skuteczne i szybkie sposoby na usunięcie kleju

Jeżeli po aplikacji rzęs pojawi sie reakcja alegriczna konieczne jest jak najszybsze usunięcie rzęs oraz kleju. Aby rozpuścići usunąć klej, nalezy użyć do tego celu specjalny preparat, który poradzi sobie z klejem.

Oczywiście zabieg ten można przeproadzić w domu, jednak jeśl rekakcja alergiczna jest silna konieczne może oakzać się zasiegnięcie poradu u specjalisty. 

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 1

Dentysta – jak wybrać dobrego specjalistę?

1 sierpnia 2021

Wizyty w gabinecie stomatologicznym powinny być regularne, tylko wtedy można liczyć na to, że zachowamy piękne i zdrowe zęby na długi czas. Niestety nie każdy dentysta będzie w stanie spełnić…

Czytaj więcej

Biznes

Nowe technologie

Praca