Dlaczego brak wynagrodzenia za pracę nie zawsze oznacza jego utratę? Wskazówki dla pracowników zatrudnionych na terenie Niemiec

Pracujesz na terenie Niemiec, ale od pewnego czasu pojawiły się problemy z wypłatą wynagrodzenia? Nie otrzymujesz należnych Ci pieniędzy na czas? Dodatkowo Twój pracodawca obiecuje Ci i zwodzić Cię, że już niedługo ureguluje całą należność. Jeżeli pracodawca nie wypłaca wynagrodzenia na czas, nie powinieneś czekać. Tutaj liczy się jak najszybsze podjęcie działań ze strony pracownika. To, że nie otrzymałeś wynagrodzenia, wcale nie musi być równoznaczne z tym, że stracisz należne Ci pieniądze. Jeśli podejmiesz odpowiednie działania, istnieje duże prawdopodobieństwo, że odzyskasz swoje wynagrodzenie.
Co powinieneś zrobić, gdy niemiecki pracodawca nie wypłacił Ci wynagrodzenia?
Brak wynagrodzenia zawsze stanowi duże utrudnienie dla pracownika. Niestety zdarzają się sytuacje, kiedy pracodawcy nie wypłacają na czas wynagrodzeń swoim pracownikom. Pracownik, jednak nie musi czekać w nieskończoność, aż pracodawca ureguluje wynagrodzenie. W tym przypadku trzeba podjąć odpowiednie działania, aby móc odzyskać swoje pieniądze. Poznaj wskazówki, dzięki którym odzyskanie wynagrodzenia będzie zdecydowanie prostsze:
- Upomnienie pracodawcy o wypłatę zaległego wynagrodzenia. Wielu pracodawców na tym etapie decyduje się na uregulowanie wynagrodzenia. Jeśli jednak, to nie zadziała, należy przejść do kolejnego etapu.
- Sądowy nakaz zapłaty. Jest to kolejna możliwość, jeżeli niemiecki pracodawca nie wypłacił wynagrodzenia.
- Możliwość pozostania przez pracownika w domu do momentu aż pracodawca nie ureguluje wynagrodzenia. Niemieckie przepisy dopuszczają możliwość pozostania pracownika w domu, jeśli pracodawca zwleka z wypłatą wynagrodzenia.
W momencie, kiedy masz problem z odzyskaniem wynagrodzenia za swoją pracę, warto skontaktować się z prawnikiem. Specjalista ten bardzo dobrze zna przepisy prawa i wie, jakie dokładnie kroki, należy podjąć celem odzyskania zaległego wynagrodzenia. Dzięki temu zyskasz pewność, że podjęte działania są zgodne z prawem, a przygotowywane dokumenty, będą zawierały wszystkie niezbędne informacje.
Wynagrodzenie na chorobowym – czy pracodawca może odmówić jego wypłaty?
Pracownik pozostający na zwolnieniu lekarskim wciąż ma prawo do otrzymywania wynagrodzenia. W końcu choroby nie da się przewidzieć, a pracownik musi mieć czas na powrót do zdrowia. Trzeba, jednak tutaj pamiętać o spełnieniu pewnych istotnych wymagań. W przeciwnym razie pracodawca może odmówić wypłaty wynagrodzenia.
Aby pracownik otrzymywał wynagrodzenie, przebywając na zwolnieniu lekarskim, musi pamiętać o dostarczeniu zwolnienia najpóźniej do trzeciego dnia nieobecności i ciągłości dostarczonych zwolnień. Nie może dojść również do nadużyć ze strony pracownika. Jeśli pracodawca będzie podejrzewał, iż pracownik celowo przebywa na zwolnieniu, pomimo iż nie jest chory, może odmówić wypłaty chorobowego.
Jeżeli przebywasz na zwolnieniu lekarskim i dbasz o ciągłość zwolnień, a także nie nadużywasz swoich praw, powinieneś otrzymywać wypłatę wynagrodzenia. Jeśli w takiej sytuacji niemiecki pracodawca nie wypłacił chorobowego, powinieneś podjąć odpowiednie kroki, dzięki którym wyegzekwujesz należne pieniądze.
Może spodobać Ci się również:
Drewno jest od dawna materiałem niezwykle uniwersalnym. Sprawia to, że wykorzystujemy je w praktycznie każdej dziedzinie naszego życia, od produkcji wykałaczek po budowę domów. Niestety, niektóre gatunki bywają bardzo podatne…
Czytaj więcej