piątek, 08 grudnia 2023r.

Agregat tynkarski – jak zrobić wytrzymałe tynki natryskowe?

photo 1590990536126 f467ed7a0e7fixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Tynkowanie pozwala zabezpieczyć powierzchnię ścian przed działaniem wilgoci i szkodliwych warunków atmosferycznych. To również doskonały sposób na obrobienie nierówności powstałych po pracach budowlanych. Obecnie dzięki wykorzystaniu agregatu, prace można przeprowadzić bardzo szybko. Jak w każdym przypadku, warto jednak wykonywać prace z głową…

Co zrobić przed rozpoczęciem tynkowania?

Na samym początku musimy odpowiednio opracować ściany. Ten krok jest szczególnie ważny w przypadku zapraw cienkowarstwowych i mineralnych, ponieważ nakładanie tynku o różnej grubości może wywołać liczne spękania zaraz po wyschnięciu. Dlatego w pierwszej kolejności musimy usunąć wszelkie zanieczyszczenia, odpadające pozostałości po poprzedniej zaprawie czy inne defekty.

Przed rozpoczęciem prac z agregatem tynkarskim powinniśmy zagruntować powierzchnię ścian. Wykorzystuje się do tego specjalne preparaty, które zwiększają chłonność powierzchni i sprawiają, że staje się ona bardziej chropowata. Dzięki temu nakładany później tynk będzie jeszcze lepiej przylegał do ściany.

Agregat ułatwi aplikację tynku

Urządzenie pozwala na przygotowanie warstwy tynkowej o idealnej grubości i jednolitej strukturze na całej powierzchni. Umiejętne prowadzenie pistoletu natryskowego gwarantuje przygotowanie idealnej powłoki przy minimalnych stratach materiału. Agregat tynkarski z Krakowa z mieszalnikiem znacznie skraca prace remontowe i umożliwia błyskawiczne pokrycie tynkiem dużej powierzchni ścian.

Obsługa agregatu jest przy tym stosunkowo prosta. Wystarczy jedynie podłączyć urządzenie do prądu i odpływu wody oraz wsypać do kosza odpowiednią ilość zaprawy tynkowej. Agregat tynkarski samoczynnie przygotuje odpowiednią porcję zaprawy, którą musimy następnie rozprowadzić po ścianie z pomocą pistoletu ciśnieniowego.

O czym jeszcze warto pamiętać?

W trakcie pracy z urządzeniem musimy pamiętać o tym, że działa ono pod dość dużym ciśnieniem. Producent agregatów tynkarskich zawsze wydaje odpowiednie wytyczne, które uwzględniają również właściwy sposób trzymania pistoletu i optymalna odległość końcówki od ściany.

Przed rozpoczęciem prac musimy też zabezpieczyć wszystkie elementy, które nie będą tynkowane. Mowa tu szczególnie o futrynach okien i samych szybach. Oczywiście naniesiony na nie przypadkowo tynk można będzie usunąć, jednak zeskrobanie zaschniętej zaprawy będzie dość problematyczne. Na wszelki wypadek zaleca się więc osłonięcie tych części folią na czas tynkowania.

Może spodobać Ci się również:

Jak przechowywać miód? Sprawdzamy, które opakowania będą najlepsze…

1 grudnia 2021

Lecznicze właściwości miodu znane są ludzkości od lat. Do dziś substancja ta jest szeroko wykorzystywana przy produkcji leków, przygotowania potraw i do samodzielnego spożycia. Zdaniem naukowców, jedna łyżka miodu dziennie…

Czytaj więcej

Biznes

Nowe technologie

Praca