czwartek, 18 lipca 2024r.

Jak dobrać rozmiar buta? Sprawdź długość stopy przed zakupem!

photo 1505248254168 1de4e1abfa78cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMHx8cmVlYm9rJTIwYWRpZGFzfGVufDF8MHx8fDE3MTE2NjM0NDR8MAixlibrb 4.0.3q80w1080

Podstawowym wyznacznikiem doboru obuwia powinien być komfort noszenia. Po wygodne warianty częściej będziemy sięgać do szafy i w takich produktach będziemy czuć się bezpieczniej. Mało kto zdaje sobie sprawę, że przez niewłaściwy dobór rozmiaru obuwia można nabawić się poważnej kontuzji. Dlatego w dzisiejszym artykule poruszmy ten temat i sprawdzimy, jak dobrać właściwy rozmiar.

Przy doborze uwzględnij długość stopy

Oczywiście to kluczowa kwestia, którą powinniśmy się zająć na samym początku. Najlepiej jeszcze przed wyjściem do sklepu sprawdzić, jaką długość mają nasze stopy. Pomiar należy wykonać od końca pięt aż do czubka najdłuższego palca lub palców. Warto sprawdzić obie kończyny, ponieważ zdarza się, że jedna jest nieznacznie dłuższa od drugiej.

Jeśli będziemy mieli długość stopy, możemy poszukać dla siebie odpowiedniego rozmiaru butów. Pamiętajmy, by w trakcie zakupów decydować się na wybór dopasowanych wariantów, możemy najwyżej kupić obuwie pół numeru większe od długości stopy. W przypadku dzieci również nie warto wybierać butów na wyrost – ich stopy faktycznie szybko rosną, lecz chodzenie przez pewien czas w relatywnie za dużych wariantach może przyczynić się do kontuzji.

Są różne sposoby numeracji obuwia

Tabela rozmiarów butów nie powinna stanowić jednoznacznego wyznacznika przydatności danego produktu. Istnieją różne systemy numeracji, które stosuje dana firma, dlatego powinniśmy osobiście sprawdzić, czy produkt faktycznie pasuje do naszych kończyn. Jeśli okaże się za mały, lepiej zmienić numer i wypróbować zamienne buty.

Co zrobić podczas zakupów przez Internet? Większość sprzedawców obuwia powinna podawać przeliczone wartości długości stopy, która odpowiada przyjętej numeracji. Na tej podstawie możemy dokonać wyboru. Jeśli rzeczywisty rozmiar będzie odbiegał od przyjętych założeń, zawsze możemy zwrócić towar i poprosić o zwrot pieniędzy lub jego wymianę.

Szerokość butów też się liczy

Mowa tu o profilu cholewki, który też powinien pasować do preferencji. Właściciele większych stóp mogą odczuwać poważny dyskomfort w smukłych półbutach ze szpiczastym czubkiem. Dlatego przed zakupem dokładnie sprawdźmy, czy upatrzone produkty nie wywołują dyskomfortu podczas chodzenia i nie uciskają kończyn.

Wykonane z tworzyw sztucznych warianty w pewien sposób dopasowują się do kształtu stopy, choć warto pamiętać, że jest to dość sztywny materiał, który przy dużym nacisku może ulec spękaniu. Dlatego najlepiej postawić na takie produkty, które będą pasować idealnie do kończyny.

Może spodobać Ci się również:

photo 1619987614890 4797e713fb03cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxfHxkZW50aXN0JTIwZGVudGFsfGVufDF8MHx8fDE2Mzk0MTYyNTUixlibrb 1.2.1q80w1080

Ile kosztuje aparat na zęby? Czy leczenie ortodontyczne zawsze jest skuteczne?

1 sierpnia 2022

Aparat na zęby to świetne rozwiązanie dla osób, które mają wadę zgryzu. Dzięki temu można poprawić wygląd swoich zębów, a co za tym idzie uśmiech staje się jeszcze piękniejszy. Wyróżniamy…

Czytaj więcej

Biznes

Nowe technologie

Praca