czwartek, 18 lipca 2024r.

Co dentysta wkłada do zęba po usunięciu? Dlaczego ekstrakcja zęba to istotny dla zdrowia zabieg?

photo 1643660527104 55cbd38f0a84cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw5MXx8ZGVudGlzdHxlbnwxfDB8fHwxNjY5NDg3NjE2ixlibrb 4.0.3q80w1080

Ekstrakcja zębów nie należy do przyjemnych zabiegów. Należy jednak wiedzieć, że w wielu przypadkach usunięcia zęba jest konieczne i nie chodzi tu wyłącznie o uzębienie zniszczone próchnicą, ale też tzw. zęby mądrości. Co powinniśmy wiedzieć, udając się na zabieg ekstrakcji i czy jest się czego obawiać?

Usunięcie zęba – ważne informacje dla pacjenta

Istnieje wiele sytuacji, w których usunięcie zęba jest niezbędne. Jeżeli taka sytuacja przydarzy się również nam, warto wiedzieć, co nas czeka podczas takiego zabiegu. Otóż samo wyrwanie przebiega dosyć szybko, chyba że wyrywany jest ząb, który został bardzo zniszczony w wyniku próchnicy.

Należy dodać, że stomatolog Wrocław w bardziej skomplikowanych przypadkach, może skierować pacjenta do chirurga, który zajmie się usunięciem zęba. Wyrwanie zęba polega na usunięciu go z zębodołu za pomocą specjalistycznych narzędzi. Niekiedy może okazać się konieczne założenie szwów, jednak nie dotyczy to wszystkich pacjentów.

Po usunięciu zęba wkładany jest specjalny tampon stomatologiczny, który ma na celu zatamowanie krwawienia. Tampon ten należy trzymać przez około 20 minut, aby utworzył się skrzep. Po powrocie do domu pacjent musi postępować zgodnie z zaleceniami specjalisty, ponieważ w przeciwnym razie może dojść do wystąpienia poważnych powikłań.

Dlaczego nie należy obawiać się usuwania zębów?

Gabinet stomatologiczny Wrocław to miejsce, gdzie ekstrakcja zębów jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym, dzięki znieczuleniu, które jest podawane przed rozpoczęciem zabiegu. Pomimo że wyrwanie zęba nie jest zbyt komfortowe nie powinniśmy się tego obawiać i zwlekać, ponieważ może prowadzić to do jeszcze większych komplikacji.

Wiele osób świadomie omija gabinet dentystyczny, doprowadzając tym samym do poważnych problemów i w ostateczności do konieczności ekstrakcji bardzo zniszczonego uzębienia. Nieleczona próchnica to duże zagrożenie dla całego organizmu, dlatego nie można lekceważyć tego problemu.

Usuwanie zębów w narkozie

Osoby, które panicznie boją się stomatologa i wszelkich zabiegów, w tym również usuwania zębów, mogą zdecydować się na przeprowadzenie ekstrakcji w narkozie. U pacjentów pod narkozą w razie potrzeby można usunąć nie jeden, a kilka zębów. Dzięki temu pacjent nic nie czuje i zostaje wybudzony dopiero po zakończeniu zabiegu.

Jest to idealne rozwiązanie dla osób bojących się dentysty. Dbanie o zdrowie to ważna kwestia, dlatego należy zadbać tutaj także o zdrowie jamy ustnej, co ma ogromny wpływ na stan zdrowia.

Może spodobać Ci się również:

Radiografia cyfrowa w weterynarii – skuteczne i opłacalne rozwiązanie dla każdego gabinetu

1 stycznia 2022

Od ponad stu lat badania rentgenowskie wykorzystywane są w placówkach medycyny ludzkiej i weterynaryjnej. Przez większość tego czasu do robienia zdjęć RTG używano błon światłoczułych. Technikę udoskonalano, aż do momentu…

Czytaj więcej

Biznes

Nowe technologie

Praca