czwartek, 18 lipca 2024r.

Czym charakteryzują się tokarki do metalu z płaskim łożem?

Czym charakteryzują się tokarki do metalu z płaskim łożem?

Urządzenia tokarskie pomocne są w przypadku masowej produkcji detali. Nowoczesne centra obróbcze wykorzystujące systemy CNC są w stanie zapewnić obróbkę na wysokim poziomie i przeprowadzoną jednocześnie w precyzyjny sposób. Wśród tego typu urządzeń odróżniamy tokarki z płaskim łożem, które znacznie ułatwiają obróbkę metalu. Czym charakteryzuje się taka maszyna?

Urządzenie do kilku procesów jednocześnie

Za pomocą tokarki CNC można wykonać skomplikowane elementy. To sprzęt, które jednocześnie przeprowadza proces skrawania, frezowania szlifowania oraz grawerowania, dzięki czemu po opuszczeniu detalu maszyny jest on już kompleksowo przygotowany.

Automat tokarski do pracy wykorzystuje rozbudowany suport narzędziowy, do którego montowane są urządzenia skrawające. W zależności od danego projektu detalu system automatycznie pobiera odpowiednie końcówki z dostarczonego magazynu i przeprowadza określone operacje.

Centra tokarskie sterowane są za pomocą wydajnych systemów numerycznych. To dzięki nim możliwa jest precyzyjna obróbka detali i zaprojektowanie unikalnych wzorów, w których precyzyjnie określimy właściwości. System CNC jest prosty w obsłudze dzięki dostarczanemu razem z maszyną oprogramowaniu.

Budowa tokarki z płaskim łożem

Tokarki z płaskim łożem wykorzystują prowadnice ślizgowe, które świetnie tłumią powstałe podczas pracy drgania. Są to urządzenia stanowiące swoisty element przejściowy między tokarkami konwencjonalnymi a zaawansowanymi tokarkami sterowanymi numerycznie ze skośnym łożem.

Podczas pracy, tokarki numeryczne wykorzystują wielostopniową skrzynkę prędkości, która jest zabudowana na wrzecienniku. Dzięki takiemu rozwiązaniu można uzyskać wysoki moment obrotowy, nawet przy słabszym silniku. Tokarki wykorzystują możliwość modułowej konfiguracji maszyny, dzięki czemu można ustawić jej parametry zgodnie z indywidualnymi wymaganiami.

Zalety urządzenia

Tokarka z płaskim łożem przeróbcze są świetnie przystosowane do obróbki detali o znacznych gabarytach. Ich smukła konstrukcja i jednocześnie stabilna budowa doskonale wpływa na tłumienie drgań podczas pracy, co przekłada się na precyzję wykonywania elementów. Urządzenia posiadają dodatkowo szeroki stół roboczy, dzięki któremu ułatwione jest obracanie obrabianego elementu.

Tokarki  ekonomiczne wyposażone są w kilkustopniową przekładnię wrzeciona, która umożliwia pracę z odpowiednią prędkością. Dodatkowo sprzęt posiada systemy zabezpieczeń, które minimalizują ryzyko niebezpieczeństwa osoby obsługującej urządzenie.

 

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 4

Ile kosztuje outsourcing IT?

1 sierpnia 2021

Prowadzenie firmy wymaga odpowiednich rozwiązań informatycznych. Dziś, większość czynności wykonuje się przy użyciu sprzętu komputerowego i odpowiedniego oprogramowania. To duże ułatwienie pracy, jednocześnie jednak generuje konieczność stałego doskonalenia i aktualizowania…

Czytaj więcej

Biznes

Nowe technologie

Praca