środa, 07 czerwca 2023r.

Doświetla, czy przeszklenia w drzwiach zewnętrznych. Co wybrać?

unnamed file 4

Drzwi zewnętrzne do domu muszą spełniać określone funkcje, być wygodne oraz posiadać wysokie parametry izolacyjne oraz antywłamaniowe. Każdorazowo, wybierając drzwi do domu, bierzemy pod uwagę tych kilka czynników technicznych, a jednocześnie chcemy, by drzwi pełniły również funkcję ozdobną. Wejście do domu ma zapraszać wyglądem i dobrze wpasowywać się w całą aranżacje otoczenia.

W kwestii funkcjonalności oraz atrakcyjnego wyglądu właściciele domów decydują się często na wybór drzwi przeszklonych lub z okalającymi je doświetlami. W zależności odr rozmiaru całego obszaru wejściowego można sięgnąć po naświetla boczne lub górne. Z kolei, jeśli strefa ta jest ograniczona to dobrym rozwiązaniem będą przeszklenia w drzwiach.

W czym są przydatne szklane elementy przy wejściu?

Mając na uwadze funkcjonalność przeszkleń, niezależnie, czy są w drzwiach, czy wokół nich, to pierwszą zaletą jest dostarczenie światła do wnętrza domu. Przeważnie sień lub korytarz za drzwiami jest ciemny, a wówczas dzięki przeszklonym elementom możemy rozjaśnić wewnętrzną przestrzeń. Kolejną zaleta jest to, że przez małe szybki możemy obejrzeć spory fragment zewnętrznej przestrzeni.

Dodatkowym atutem jest uroda takiego wejścia. Wiele projektów domów  uwypukla obszar zewnętrzny domu, a to determinuje dobre wykorzystanie przestrzeni wokół wejścia. I tu właśnie w grę wchodzi montaż drzwi zewnętrznych z doświetlami, ewentualnie wybór szklanych elementów w skrzydle drzwiowym.

Drzwi z przeszkleniem, na co zwrócić uwagę?

Drzwi z przeszkleniami w skrzydle drzwiowym wyglądają bardzo estetycznie. W zależności od aranżacji wejściowej sfery możemy sięgnąć po modele z prostymi szybkami, albo szkłem w różnych kształtach i barwach. Warto też zwrócić uwagę na rozmiar przeszkleń, by nie były zbyt małe lub zbyt duże i nie zakłócały harmonii całego wyglądu domu.

Wnęka skrzydła drzwi zewnętrznych musi być również dobrze zabezpieczona. Wybór odpowiedniego producenta pozwoli na zakup drzwi z przeszkleniami, które są trudne do rozbicia, a jednocześnie mają wysokie parametry termoizolacyjne. Jest to ważny czynnik, gdyż drzwi powinny wnosić więcej światła do wnętrza, ale również nie wyprowadzać ciepła z domu.

Drzwi zewnętrzne i doświetla drzwiowe, na co zwrócić uwagę?

Naświetla drzwiowe to elementy okalające drzwi. Są to przeszklenia dodatkowe montowane nad drzwiami lub po bokach, a niejednokrotne z każdej strony. Tak jak w przypadku przeszkleń w skrzydle drzwiowym, również musimy zwrócić uwagę na parametry wytrzymałościowe oraz budowę pod względem izolacyjności.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 3

Gdzie zgłosić zakup mieszkania? Kiedy nabywca musi zapłacić podatek od zakupu mieszkania?

1 stycznia 2022

Nabycie nowej nieruchomości to zazwyczaj ogromna radość dla osoby kupującej. Jednak w tak szczęśliwym momencie nie można zapomnieć o dopełnieniu formalności związanych z zakupem. Warto wiedzieć, że podpisanie umowy przedwstępnej,…

Czytaj więcej