czwartek, 18 lipca 2024r.

Ile kosztuje polerowanie karoserii?

Z biegiem lat, kolor na karoserii pojazdu staje się coraz bardziej poszarzały. Niestety nic nie trwa wiecznie, a stosunkowo wytrzymała i twarda warstwa lakiernicza również nie może w pełni oprzeć się uszkodzeniom mechanicznym czy pogodzie. Czy trzeba od razu decydować się w takiej sytuacji na powtórne lakierowanie? Niekoniecznie… Skutecznym sposobem na usunięcie takiego efektu są akcesoria polerskie. Hurtownia umożliwi zakup wszelkich artykułów, niezbędnych do odświeżenia powierzchni lakieru.

Co daje nam polerowanie?

W dużym skrócie, podczas tego zabiegu, ścierana jest zewnętrzna warstwa powłoki lakierniczej, której celem jest ochrona składnika bazowego. Zazwyczaj ma ona znacznie większą grubość, dlatego częściowe naruszenie struktury nie spowoduje obniżenie właściwości lakieru.

Po co jednak stosuje się systemy polerskie? Najczęściej matowy wygląd wynika z niewłaściwego sposobu odbijania światła przez karoserię. A przyczyną takiego defektu są mikrouszkodzenia i drobne zarysowania, które nie przebijają wewnętrznych warstw lakierniczych. Aby więc wyeliminować efekt matu, wystarczy wykorzystać pasty polerskie. Hurtownia udostępni produkty o różnej gradacji, z których pomocą znacznie łatwiej będzie pozbyć się drobnych zarysowań i przygotować idealnie gładką powierzchnię.

Jak przeprowadza się polerowanie?

W pierwszej kolejności należy dokładnie oczyścić pojazd. Mowa tu nie tylko o szczegółowym myciu, lecz także o glinkowaniu i odtłuszczeniu powierzchni. Nawet najdrobniejsze ziarno piasku pozostawione na karoserii może spowodować poważne problemy i negatywnie odbić się na strukturze lakieru.

W dalszej kolejności można wykorzystać kupione akcesoria. Pasty polerskie należy rozcierać w kolejności od tych o najgrubszej gradacji do coraz mniejszych wielkości ziaren. Najlepiej podczas zabiegu zastosować specjalne systemy polerskie, choć prace ręczne mogą również wywołać pozytywny efekt. Na samym końcu warto zastosować specjalne mleczko, które pomoże usunąć najmniejsze zabrudzenia i niedoskonałości lakieru.

Ile kosztuje taki zabieg?

W autoryzowanym salonie przeprowadzenie polerowania wiąże się z wydatkiem kilkuset złotych. Cena zależy od stopnia zarysowania karoserii, wielkości auta oraz jego wieku. Sam proces nie zajmuje dużo czasu, polerowanie zazwyczaj przeprowadza się maksymalnie w czasie kilku dni.

Jeśli zdecydujemy się wykonać samodzielne czyszczenie, możemy ograniczyć opłaty do minimum. W tym przypadku jedynym wydatkiem będzie zakup akcesoriów oraz ewentualnie systemu polerskiego. Warto jednak podkreślić, że taki sposób renowacji karoserii wymaga wprawy i sporej ilości czasu.

Może spodobać Ci się również:

Kiedy siać nawozy pod zboża ozime? Nawozy - tabela

Kiedy siać nawozy pod zboża ozime? Nawozy – tabela

31 maja 2020

Zboża ozime dla efektywnego wzrostu oraz plonów potrzebują jarowizacji, będącej zespołem procesów biochemicznych, zachodzących podczas okresu niskiej temperatury. Wpływ jarowizacji na kwitnienie roślin ozimych ma istotne znaczenie dla plonów, jednak…

Czytaj więcej

Biznes

Nowe technologie

Praca