czwartek, 21 listopada 2024r.

Ile żyje bulterier i o czym warto pamiętać kupując psa tej rasy?

photo 1525970099798 c20710257d6ecropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1fHx2ZXQlMjBidWxsdGVycmllcnxlbnwxfDB8fHwxNzA5MzI5MjYyfDAixlibrb 4.0.3q80w1080

Niektórzy uważają tę rasę psów za agresywną, z kolei inni doceniają ich wygląd i mocne przywiązanie do ludzkiej rodziny. Bulteriery od lat cieszą się jednak sporą popularnością wśród amatorów zwierząt domowych. Nic dziwnego, ponieważ ich wygląd oraz cechy osobowości przyciągają uwagę. W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka faktów dotyczących psów tej rasy.

Jak wygląda bulterier?

To średniej wielkości pies o umięśnionej sylwetce. Ma nieco zaokrąglony grzbiet i szeroką klatkę piersiową. Bulteriery osiągają do 50 cm wielkości i mogą ważyć nawet 35 kilogramów. Czworonogi posiadają krótką, przylegającą i błyszczącą sierść. Najczęściej spotykane są zwierzęta o umaszczeniu czarnym i białym, choć czasem można spotkać bulteriery pręgowane lub płowe.

Bulteriery po raz pierwszy narodziły się w Wielkiej Brytanii i są potomkami osobników nieistniejących już ras takich jak staroangielski terier biały i manchester terrier. Pierwsze opisy tych psów pojawiły się pod koniec XIVII wieku i zostały spopularyzowane przez Jamesa Hinksa, który zaprezentował je na wystawie psów.

Co warto wiedzieć o tej rasie?

To zwierzęta niezwykle pewne siebie i dość uparte. Bulteriery nie są jednak aż tak agresywne, jak mówią o tym liczne legendy. To zwierzę o wesołym usposobieniu, które lubi czułości i pieszczoty. Najlepszy weterynarz w Krakowie przypomina, że pies wymaga cierpliwego i doświadczonego właściciela, ponieważ jest to zwierzę bardzo aktywne i ruchliwe.

Bulteriery dożywają niekiedy nawet 14 lat. To energiczne zwierzęta, które czasem mogą być trudne do wytresowania ze względu na problemy z koncentracją. Tresurę najlepiej przeprowadzać ze wsparciem specjalnych akcesoriów oraz smaczków, na które z pewnością pupil się skusi. Dieta takiego psa powinna być bogata w wysokiej jakości białka, które będzie konieczne do rozbudowy bogatej tkanki mięśniowej zwierzęcia.

Na co chorują bulteriery?

Tak jak każdy inny pies, przedstawiciele tej rasy mają pewne skłonności do niektórych infekcji. Jednak bulteriery dzięki specyficznej budowie ciała są dość odporne na ból, co oznacza, że trudniej będzie zdiagnozować u zwierzęcia pierwsze symptomy choroby. W przypadku braku pewności odnośnie stanu zwierzęcia warto zatem odwiedzić gabinet weterynaryjny i zweryfikować swoje obawy.

U psa tej rasy bardzo często występują alergie skórne. Krótka sierść i okresowy brak podszerstka sprawia, że ciało zwierzęcia częściej jest narażone na ataki bakterii i grzybów. Bulteriery są również genetycznie obciążone chorobami serca oraz nerek.

Może spodobać Ci się również:

Ile dostanę pensji na zwolnieniu lekarskim? Jaki procent wypłaty dostanę?

Ile dostanę pensji na zwolnieniu lekarskim? Jaki procent wypłaty dostanę?

24 czerwca 2019

Pracownik, który udaje się na L4, na pewno zastanawia się, ile dostanie pensji na zwolnieniu lekarskim. Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta, ponieważ wynika z przepisów. Poniżej prezentujemy wszystkie…

Czytaj więcej

Biznes

Nowe technologie

Praca