piątek, 08 grudnia 2023r.

Jak podać psu tabletkę?

Jak podać psu tabletkę?

Weterynarz w Krakowie lub w innym mieście może przepisać naszemu pupilowi tabletki, co niestety bardzo często jest konieczne, aby wyzdrowiał. Wbrew pozorom nie jest to czynność, która należy do najłatwiejszych. Musimy wykazać się dużym sprytem, a także ponadprzeciętną cierpliwością. W jaki sposób szybko i skutecznie podać psu tabletkę? Dowiedz się tego, czytając ten poradnik!

Leki, które możemy skruszyć

Niektóre tabletki możemy odpowiednio skruszyć, co jest dla nas jak najbardziej korzystne. Dzięki temu możemy sprytnie spowodować, że piesek połknie cząstki tabletki, nawet nie zdając sobie sprawy, że to zrobił.

Rozgniecenie

W tym celu konieczne okaże się rozkruszenie tabletki, dzięki czemu powstanie proszek. Sposób, w jaki to zrobimy, jest dowolny, ważne jednak, aby był odpowiednio higieniczny. Przykładowo: przydatny może kazać się moździerz, młoteczek, a nawet łyżka. Tego typu sypką substancję możemy wymieszać z dowolnym pożywieniem dla naszego pieska. Świetnym pomysłem okaże się chociażby niewielka ilość mokrej karmy z innymi dodatkami. Taką papkę podajemy pupilowi. Jeśli jednak widzisz, że czworonóg nie ma ochoty na jedzenie, alternatywnym rozwiązaniem może okazać się zmieszanie proszku z wodą. Następnie konieczna okaże się strzykawka, do której pobieramy odpowiednią ilość płynu i aplikujemy go do pyszczka zwierzęcia.

Podział tabletki na części

Dzięki temu sposobowi mniejsze elementy umieścimy chociażby w kawałku kiełbasy lub innego przysmaku. Takie przekąski mogą być również formą nagrody dla zwierzęcia, za poprawnie wykonane zadanie.

Tabletki, których nie możemy skruszyć

Niestety, niekiedy zdarza się, że nie mamy możliwości rozkruszenia leku lub podziału go na mniejsze elementy. Jest to dla nas z pewnością ogromne utrudnienie.

Pyszne pozory

W przypadku, kiedy piesek jest głodny, nie gryzie dokładnie pokarmu. Pomimo że ma dobry węch, organizując mu ulubione jedzenie być może uśpimy jego czujność, a tym samym nasza trudna misja zakończy się powodzeniem. Ważne, aby posiłek był nietypowy i niezwykle kuszący.

Ostateczna metoda

Jeśli nasze zwierzę jest wyjątkowo sprytne, będziemy zmuszeni dla jego dobra do przymusowego wkładania tabletki do pyska. Należy przy tym jednak uważać, bo pies może zrobić się bardziej agresywny niż zwykle. Na wszelki wypadek poprośmy drugą osobę o pomoc.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 9

Części do samochodów z duszą

1 sierpnia 2021

Poszukujesz części do pojazdów zabytkowych? Może chcesz udoskonalić jedno z bardziej nowoczesnych aut? Bez względu na twoją odpowiedź, poszukiwanie skarbów będzie nie tylko ciekawym zajęciem, ale fantastycznym sposobem na odkrycie…

Czytaj więcej

Biznes

Nowe technologie

Praca