sobota, 25 marca 2023r.

Jak rozciągnąć buty sportowe w palcach?

photo 1532736006876 5892689550a2cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzfHxTaG9lJTIwcnVubmVyc3xlbnwxfDB8fHwxNjY1MzI1Mzc2ixlibrb 1.2.1q80w1080

Gdy kupujemy markowe buty sportowe, bardzo często lekceważymy odpowiednie dopasowanie ich do kształtu i długości stopy. A to bardzo ważny aspekt, który zapewni nam komfort w trakcie korzystania z produktów. W przypływie euforii w sklepie możemy czasem nie dostrzec, że wariant jest nieco za mały, a sklep nie zawsze gwarantuje możliwość wymiany towaru. Czy w takiej sytuacji da się coś zrobić?

Jak rozciągnąć buty sportowe? Metoda z torebkami z wodą

To dość popularna metoda rozbicia butów na palcach, wykorzystująca łatwo dostępne składniki. Do tego potrzebujemy dwóch foliowych torebek, które trzeba napełnić wodą i zamknąć ujście. W następnym kroku wkładamy torebki do buta w miejscach, które są za ciasne, czyli w przedniej części. Woreczki nie powinny przeciekać, ponieważ mogłoby to zniszczyć buty sportowe.

Tak przygotowane obuwie trzeba następnie zawinąć w papier i umieścić w zamrażalce na noc. Zawarta w woreczkach woda zacznie zamarzać i zwiększać swoją powierzchnię, co powinno delikatnie rozszerzyć cholewkę. Następnego dnia należy wyjąć woreczki z lodem, rozbić go i ponownie umieścić w woreczkach. Czynności trzeba powtórzyć jeszcze raz, a po tym czasie buty powinny być wystarczająco rozciągnięte.

Można też zastosować profesjonalne prawidła

Dzięki tym elementom łatwiej kontrolować proces rozbijania obuwia. Trzeba jednak pamiętać, by prawidło obłożyć miękką frotową oraz lekko wilgotną skarpetą. W ten sposób zabezpieczymy buty sportowe przed odkształceniami i uszkodzeniami cholewki. Zabieg sprawi, że obuwie lekko ustępuje i staje się delikatnie rozciągnięte. To sposób najczęściej stosowany przy butach przygotowanych ze skóry naturalnej.

Inna technika zalecana jest przy produktach odpornych na działanie wilgoci. Można wykorzystać stare gazety, które przed włożeniem do środka cholewki lekko namaczamy w wodzie. Dzięki tej metodzie możemy częściowo rozmiękczyć wewnętrzną część obuwia i delikatnie rozciągnąć jego powierzchnię. To jednak sposób dość ryzykowny, który może skutkować całkowitym zniszczeniem produktów.

Jak kupować buty, by nie były zbyt ciasne?

Nadrzędną zasadą jest dobór produktów o dopasowanym materiale oraz fasonie. Sklep z butami sportowymi zapewni dostęp do szeregu zróżnicowanych propozycji. Warto przed zakupem wypróbować przynajmniej kilka par i zdecydować, która z nich będzie najlepsza. Po nieco dłuższym kontakcie ze stopą będziemy w stanie stwierdzić, czy produkt spełnia nasze oczekiwania.

Na zakupy warto wybrać się po południu. W tym czasie stopy mogą być lekko zmęczone po całym dniu, przez co wydają się nieco bardziej opuchnięte. Jeśli wybralibyśmy markowe buty sportowe w godzinach porannych, mogą one przy dłuższej eksploatacji wywołać dyskomfort, szczególnie pod koniec dnia. Trzeba też pamiętać o grubości skarpet, co ma znaczenie szczególnie podczas zimowego sezonu.

 

Może spodobać Ci się również:

Rodzaje wsparcia finansowego dla firm

Rodzaje wsparcia finansowego dla firm

27 grudnia 2019

Każda firma, której zależy na zwiększaniu swojej wartości na rynku oraz byciu konkurencyjnym w branży, musi dążyć do tego, by działać w oparciu o najnowsze technologie oraz zwiększać swoje rynki…

Czytaj więcej