sobota, 18 maja 2024r.

Kiedy stosujemy polerowanie samochodu? Sprawdź w jakich sytuacjach taki zabieg się sprawdzi

photo 1498887960847 2a5e46312788cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyfHxjYXIlMjB2YXJuaXNoaW5nfGVufDF8MHx8fDE2NTM5MTgwMTkixlibrb 1.2.1q80w1080

Aby nadać karoserii niepowtarzalny blask, często trzeba przeprowadzić szereg skomplikowanych zabiegów. Proces lakierowania jest trudny i czasochłonny, ponieważ wszystkie etapy muszą być przeprowadzane w profesjonalny sposób. Jedną z końcowych czynności tego procesu jest polerowanie, które jak się okazuje często wykorzystywane jest również do innego celu…

Polerowanie – ostatni etap lakierowania

Naniesione powłoki lakiernicze nie posiadają jeszcze idealnego połysku. Nawet jeśli przeprowadzimy prace w sterylnych warunkach, zgodnie z zaleceniami specjalistów, nie da się uzyskać końcowego efektu bez polerowania samochodu. To właśnie ten proces pomaga wydobyć intensywny kolor oraz połysk z naniesionej powłoki lakierniczej.

Dlaczego jest on tak istotny? Aby lakier samochodu doskonale odbijał światło, musi mieć nieskazitelnie gładką powierzchnię. A podczas lakierowania i nakładania kolejnych powłok tworzą się drobne ubytki i nierówności, które wpływają na rozproszenie światła. Wykorzystując systemy polerskie i dopasowane pasty możemy z łatwością poprawić ten efekt i wydobyć z lakieru to, co najlepsze.

Tym sposobem odświeżysz karoserię

Polerowanie można przeprowadzić również na starszej powłoce lakierniczej. W ten sposób pozbywamy się drobnych zarysowań, które znajdują się w zewnętrznej warstwie lakieru, czyli powłoce bezbarwnej. Jej zadaniem jest zabezpieczenie znajdującego się głębiej koloru i najczęściej ma ona większą grubość.

Jeśli eksploatowany pojazd nie świeci się już tak jak dawniej, można przeprowadzić zabieg polerowania. Umożliwi on wydobycie pierwotnego blasku z karoserii bez konieczności ponownego malowania powierzchni. Wykorzystując akcesoria polerskie z hurtowni możemy zetrzeć zewnętrzną powierzchnię lakierniczą i usunąć znajdujące się w niej nierówności. W ten prosty sposób odświeżymy wygląd karoserii.

Kiedy polerowanie się nie sprawdzi?

Nie zawsze dzięki polerowaniu uzyskamy idealny lakier. Może się zdarzyć tak, że przeprowadzenie procesu nie pozwoli na uzyskanie takiego efektu. Najczęściej wynika to ze zbyt głębokich ubytków w strukturze lakieru, które przebijają się przez powłokę bazową. Rozwiązaniem w tym przypadku będzie przeszlifowanie lakieru i ponowne pomalowanie elementu.

Czasem nieodpowiednie użycie mleczka polerskiego lub past o grubszym ścierniwie może zniekształcić wygląd lakieru. Brak wprawy podczas pracy często skutkuje przetarciami i hologramami, które wpływają niekorzystnie na estetykę pojazdu. Dlatego polerowaniem powinni zajmować się profesjonaliści, którzy wiedzą, jak przeprowadzić taki proces.

Może spodobać Ci się również:

Jakie buty do piłki ręcznej opłaca się kupować?

1 grudnia 2021

Grupowe dyscypliny sportu coraz bardziej zyskują na popularności. Obecnie przybywa w kraju pasjonatów piłki ręcznej, zarówno w kontekście panów, jak i pań. Nic dziwnego, to świetna forma rywalizacji i spędzenia…

Czytaj więcej

Biznes

Nowe technologie

Praca