piątek, 08 grudnia 2023r.

Smaczna pizza – jakie dodatki obowiązkowo powinny się na niej znaleźć?

photo 1474600056930 615c3d706456ixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Ile ludzi, tyle opinii odnośnie tego, która pizza jest najlepsza. To uniwersalna potrawa, dlatego wszyscy możemy stworzyć własny kanon dodatków, jakie powinny się na niej znaleźć. Jest jednak kilka podstawowych składników, bez których ciasto straci swój charakter. O jakich produktach dokładnie mowa?

Sos pomidorowy – bez niego pizza nie może się obejść!

To pierwszy składnik rozsmarowywany na powierzchni ciasta. Sos pomidorowy nadaje potrawie odpowiedniego aromatu oraz lekko pikantnego smaku. To również doskonałe źródło błonnika oraz innych witamin, które wspomagają procesy trawienia ciasta.

Sos pomidorowy można przygotować na wiele sposobów, wykorzystując świeże lub marynowane owoce, a także przecier pomidorowy. W sklepach dostępne są też gotowe składniki do pizzy, które znacznie ułatwią przygotowanie ciasta. Sos pomidorowy czasem może być jedynym składnikiem potrawy, choć częściej można go spotkać w wersji z serem, ziołami lub szpinakiem.

Odrobina tłuszczu nikomu nie zaszkodzi.

Smaczna pizza w Krakowie na Starym Mieście zawiera też inne dodatki. Zamiast oleju częściej stosuje się oliwę z oliwek, która na przykład w tradycyjnej włoskiej wersji Bianca delikatnie rozmiękcza strukturę ciasta. Bardzo częstym dodatkiem są również wędliny. Kiełbasa, bekon czy boczek doskonale komponują się z ostrymi ziołami, które częściowo neutralizują zawarty w nich tłuszcz.

Podstawowym dodatkiem pizzy 4 sery oraz Margarity jest również ser. Pizzeria w Krakowie najczęściej wykorzystuje mozzarellę, lub czedar, choć zdarza się, że na powierzchni ciasta lądują bardziej wyszukane przetwory. Taka pizza niewątpliwie ma więcej kalorii, lecz dla niektórych uchodzi za idealną wersję potrawy.

Znajdzie się również coś dla wegetarian!

Nie każdy lubi mięsne dodatki, a niektórzy rezygnują całkowicie z ich spożycia. Dlatego w ich przypadku najlepiej postawić na wegetariańską pizzę z dowozem. Bardzo częstym składnikiem warzywnym jest tutaj szpinak oraz rukola, która doskonale komponuje się z ciastem i nie zawiera dużej ilości wody.

Jednym z podstawowych dodatków warzywnych, który występuje zarówno w wersji mięsnej, jak i wegetariańskiej jest cebula. To składnik, który idealnie komponuje się z wędlinami, może być też zastosowany jako dodatek do pizzy z kurczakiem oraz wegetariańskiej wersji. Często przed wyłożeniem na ciasto cebula jest blanszowana, co maksymalnie wzmacnia jej aromat.

Może spodobać Ci się również:

photo 1626736903650 2289a3b32ed8cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyNHx8ZGVudGlzdCUyMHN0b21hbG9naXN0fGVufDF8MHx8fDE2NjQyODE1NDQixlibrb 1.2.1q80w1080

Jak usunąć kamień nazębny i dlaczego należy to robić regularnie?

1 września 2022

Kamień nazębny powodowany jest przez nagromadzenie bakterii na zębach. Główne przyczyny takiego stanu rzeczy to m.in. niezdrowe nawyki żywieniowe oraz brak prawidłowej higieny jamy ustnej. Jeśli kamień nazębny nie zostanie…

Czytaj więcej

Biznes

Nowe technologie

Praca