środa, 24 kwietnia 2024r.

Szkolenie psów – od kiedy zacząć? Jakie korzyści może dać szkolenie czworonogów?

photo 1548199973 03cce0bbc87bcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMXx8cGV0c3xlbnwxfDB8fHwxNjc4MTgzNzQyixlibrb 4.0.3q80w1080

Opieka nad psami to dla opiekunów bardzo przyjemne, ale też odpowiedzialne zadanie. Poza samą opieką bardzo ważne jest odpowiednie wychowanie psa, a dokładniej jego przeszkolenie, które pozwoli zwierzęciu na zaadaptowanie się w otaczającym świecie. Jaki jest najlepszy okres na rozpoczęcie szkolenia psa i jak wpływa ono na zachowanie zwierzaka?

Szkolenie psów – kiedy zacząć?

Zakup psa to ogromna odpowiedzialność oraz konieczność otoczenia zwierzaka odpowiednią opieką. Osoby mające psa powinny również wiedzieć, kiedy jest najlepszy czas na rozpoczęcie szkolenia. Otóż idealnym momentem jest okres, kiedy pies pojawi się w naszym domu.

Zazwyczaj decydujemy się na szczeniaki, a więc szkolenie dla psów można rozpocząć już u 8 tygodniowego malucha, który dopiero, co trafił pod naszą opiekę. Im wcześniej rozpoczniemy naukę, tym szybciej i łatwiej pies opanuje to, czego chcemy go nauczyć.

Nauka podstawowych komend to ważna kwestia, która z pewnością ułatwi opiekę nad psem. Ponadto znajomość komend przez psa to też świetna okazja do zabawy, którą uwielbiają wszystkie czworonogi.

Czy samodzielne szkolenie psa to dobre rozwiązanie?

Często zastanawiamy się, czy warto szkolić psa samemu. Brak wiedzy oraz znajomości różnych sztuczek zachęcających psa na nauki może spowodować, że nasze próby okażą się bezskuteczne. Jeżeli jednak chcemy nauczyć psa podstawowych komend i wiemy, że damy radę nie trzeba szukać tutaj specjalisty.

Nieco inaczej wygląda to, gdy pragniemy nauczyć czworonoga innych rzeczy lub popracować nad jego zachowaniem, koniecznie trzeba poszukać dobrego specjalistę, który zna się na psach i przeprowadzi profesjonalne szkolenie z udziałem naszego pupila. Każdy pies jest inny, a co za tym idzie nie wszystkie czworonogi są chętne do nauki.

Dodatkowo niektóre psy mogą mieć problem z zachowaniem np. ciągnięcie się na smyczy, czy niereagowanie na polecenia właściciela. W takiej sytuacji nie powinniśmy samodzielnie podejmować prób szkolenia, ponieważ zwierzak potrzebuje tu indywidualnego i profesjonalnego podejścia.

Czy opieka nad psem jest trudna?

Jeśli nigdy wcześniej nie mieliśmy okazji zajmować się psem, należy się dokładnie zastanowić, czy opieka nad czworonogiem nas nie przerośnie. Poza tym istotna jest też wielkość psa, jakiego byśmy chcieli, gdyż to również wpływa na opiekę nad zwierzakiem.

W momencie, gdy pies przejdzie odpowiednie szkolenia, a my wiemy, jak z nim postępować opieka nie powinna sprawiać żadnych problemów. Zaspokajanie potrzeb oraz poświęcenie czasu to istotny element, jeżeli chodzi o wychowanie psa.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 8

Jak dobrać kask motocyklowy do jazdy enduro?

1 lutego 2021

Jazda motocyklowa może być doskonałą formą rozrywki, lecz jednocześnie może stać się poważnym źródłem problemów zdrowotnych. Nierozsądne zabezpieczenie ciała może skutkować licznymi urazami, z którymi później będziemy mieli poważne problemy.…

Czytaj więcej