sobota, 22 czerwca 2024r.

Twoi sąsiedzi są bardzo głośni? Zmień drzwi!

Twoi sąsiedzi są bardzo głośni? Zmień drzwi!

Z problemem hałasów przedostających się przez drzwi zewnętrzne borykają się zwłaszcza mieszkańcy bloków lub kamienic. Można spróbować wyciszyć drzwi na własną rękę, ale nie zawsze przynosi to oczekiwane efekty. Lepiej porządnie rozprawić się z tą kwestią i dokonać zakupu u producenta drzwi.

Długotrwały hałas – jak wpływa na człowieka?

Warto wiedzieć, że długotrwały hałas o głośności powyżej 35 dB bardzo niekorzystnie wpływa na zdrowie ludzkie. Taki hałas wywołuje już rozmowa lub ruch uliczny o średnim natężeniu. Narażeni na akustyczny dyskomfort, szybko stajemy się nerwowi, poirytowani i zestresowani.

Normy dopuszczają w pomieszczeniach mieszkalnych średni hałas na poziomie 40 dB w dzień i 30 dB w nocy. Pełny komfort akustyczny występuje w pomieszczeniach, w których hałas nie przekracza 20 dB. Najlepsi producenci drzwi wejściowych do mieszkania są w stanie zaoferować produkty wyciszające o ok. 30 dB, co w wielu sytuacjach jest wystarczającym rozwiązaniem i na nowo przywraca komfort życia w bloku lub kamienicy.

Producent drzwi dobierze produkt o odpowiednich parametrach

Niektórzy sądzą, że drzwi chroniące przed hałasem będą równocześnie miały gorsze parametry związane na przykład z izolacją termiczną lub ochroną przed włamaniem. Nic bardziej mylnego! W ofercie wielu producentów drzwi zewnętrznych znajdziemy modele łączące w sobie zadowalające parametry, a dodatkowo bardzo atrakcyjne wizualnie.

W przystępnej cenie możemy trafić na drzwi „ciepłe”, odporne na włamania, dźwiękoszczelne oraz chroniące przed pożarem. Warto zatem wnikliwie przejrzeć sklepowe oferty, by wybrać drzwi wejściowe do mieszkania najlepiej dopasowane do naszych potrzeb.

Dlaczego nie warto wygłuszać drzwi na własną rękę?

W Internecie znajdziemy wiele porad dotyczących tego, jak własnymi sposobami poradzić sobie z problemem hałasu. Producenci drzwi zewnętrznych podkreślają jednak, że takie zabiegi mogą, po pierwsze, uszkodzić skrzydło – dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy nieumiejętnie przykleimy do niego maty wygłuszające lub tapicerkę, po drugie – najczęściej hałasy nadal będą docierać do mieszkania, a po trzecie wreszcie – często zabiegi prowadzone na własną rękę sprawiają, że drzwi tracą estetyczny wygląd. A zatem, zamiast rozważać zmianę sąsiadów, pomyślmy o zmianie drzwi – to raz na zawsze rozwiąże nasz problem i uczyni z naszego domu zaciszne miejsce.

Na koniec warto dodać, że zjawisko tłumienia dźwięków jest bardzo złożone i jeśli zależy nam na redukcji nietypowych i intensywnych źródeł hałasu, najpierw trzeba to zagadnienie skonsultować ze specjalistą (może nim być producent drzwi), który dobierze odpowiednie rozwiązanie.

Może spodobać Ci się również:

Gdzie kupić karton? Kartony na paczki

6 czerwca 2020

W życiu są różne sytuacje, w których niezbędne są opakowania kartonowe. Czasem zdarza się nam przeprowadzka i pilnie potrzebujemy opakowań tekturowych producenta doskonałej jakości. W działalności wielu firm i przedsiębiorstw…

Czytaj więcej

Biznes

Nowe technologie

Praca