środa, 07 czerwca 2023r.

Czy warto zainwestować w zieloną ścianę do łazienki?

photo 1562828421 b21b7855568dcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMXx8dmVydGljYWwlMjBnYXJkZW4lMjBob21lfGVufDF8MHx8fDE2NTQ4NTg5Nzcixlibrb 1.2.1q80w1080

We współczesnym podejściu do aranżacji przestrzeni domowej, łazienka odgrywa szczególną rolę. Nie jest to już tylko pomieszczenie do pielęgnacji ciała, a coraz częściej odgrywa rolę relaksacyjnego salonu kąpielowego. Dlatego też duży nacisk kładzie się na urządzenie łazienki we właściwy sposób.

Nowoczesne trendy duży nacisk kładą na łączenie architektury z bogactwem przyrody. Rośliny w domu odgrywają bardzo dużą rolę, i często mają zbawienny wpłyn na nastrój i ogólne zdrowie człowieka. Coraz bardziej popularne stają się w związku z tym ogrody wertykalne, czyli konstrukcje tworzące zielone ściany i na zewnątrz i wewnątrz domostw.

Zieleń – kolor o właściwościach sprzyjających relaksowi

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jaki wpływ na samopoczucie ma kolorystyka pomieszczenia. Kolor łazienki, w której zamierzamy odpoczywać powinien temu sprzyjać, a idealnie będzie ta pasowała zieleń. Zieleń ma również duży wpływ na zdrowie naszych oczu, zaleca się więc patrzenie na roślinność po ciężkim dniu pracy przed komputerem.

Jest to kolor niezwykle związany z naturą, ma dobroczynne działanie na układ nerwowy i pozwala na pełne odstresowanie po ciężkim dniu. Idealne rozwiązanie to zielona ściana z roślin, która pozwoli nie tylko ukoi nerwy, ale również będzie się pięknie prezentować.

Zielona ściana w łazience, co wybrać: sztuczne, czy żywe rośliny?

Aranżując łazienkę można jedną ze ścian przeznaczyć na stworzenie pionowego ogrodu. Do wyboru mamy rośliny doniczkowe lub sztuczną roślinność. Każda z tych form ma swoje zalety, a decyzja zależy od uwarunkowań pomieszczenia i naszych potrzeb.

Żywe zielone ściany z bujną roślinnością dobrze sprawdzę się w łazienkach o większej powierzchni i oknem wychodzącym na zewnątrz. Tu warto nadmienić, że żywa ściana sprawdzi się doskonale u osób mających czas i zamiłowanie do pielęgnacji roślin.

Sztuczna roślinność na ścianie to idealny pomysł na ścianę w małej łazience, bez okien. Takie kompozycje nie wymagają zabiegów pielęgnacyjnych i zawsze wyglądają pięknie.

Zielona ściana i reszta wystroju, czyli dobór kolorystyki i ozdób

Zielona ściana komponuje się doskonale ze wszystkimi elementami wyposażeni. Pasuje tak naprawdę do każdej aranżacji. Warto tylko nadmienić, że kolorystyka pozostałych ścian, podłogi i sufitu powinna być gładka i ładnie z zieloną ścianą współgrać. Odpowiedni dobór armatury i elementów ozdobnych zależy od wyobraźni, a elementy lśniące złotem, czy srebrem wśród te zieleni dadzą elegancki i piękny efekt.

Stosując taką konstrukcję w łazience możemy wiele zyskać i na estetyce pomieszczenia i na naszym zdrowiu.

Może spodobać Ci się również:

Twoi sąsiedzi są bardzo głośni? Zmień drzwi!

Twoi sąsiedzi są bardzo głośni? Zmień drzwi!

2 października 2020

Z problemem hałasów przedostających się przez drzwi zewnętrzne borykają się zwłaszcza mieszkańcy bloków lub kamienic. Można spróbować wyciszyć drzwi na własną rękę, ale nie zawsze przynosi to oczekiwane efekty. Lepiej…

Czytaj więcej