niedziela, 25 lutego 2024r.

Dlaczego chętnie wybieramy naturalne materiały do swojego otoczenia?

unnamed file 6

 

W ostatnim czasie we wszystkich trendach widać powrót do tego, co stworzyła natura. Używamy kosmetyków z półproduktów organicznych i pochodzących z certyfikowanych upraw. Są skuteczniejsze, faktycznie poprawiają kondycje naszej skóry, zamiast maskować problemy chemicznymi substancjami. Wybieramy zdrową żywność z ekologicznych upraw. Doceniamy to, co niesie nam dieta oparta na wartościowych roślinach. Jedzenie bez pestycydów, sprzyja naszym organizmom, wzmacnia je i odżywia.

 

Kupujemy meble z naturalnych materiałów dla własnego zdrowia i ratowania planety.

Zaczęliśmy zwracać uwagę także na to co nas bezpośrednio otacza. Meble, których używamy na co dzień, mają niemały wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Otaczamy się przedmiotami, które są piękne, zadowalają nasze poczucie estetyki, ale jednocześnie nam nie szkodzą. Owszem łóżko powinno przede wszystkim być wygodne. Jednak na jakość snu wpływa także to, z czego zrobiony jest materac czy rama łóżka. Czy nie zawiera toksycznych substancji w postaci klejów, czy lakierów, które powoli się uwalniają i wpływają na nasze zdrowie? To, z czym mamy tak częsty kontakt nie może powodować uczuleń, czy w jakikolwiek inny sposób wpływać na jakość naszego zdrowia.

Dbamy nie tylko o siebie, ale także środowisko wokół, a to właściwie i tak sprowadza się do naszego zdrowia. Zużywając mniej plastiku, ograniczamy zaśmiecanie nim świata. Zwracając uwagę na to skąd pozyskuje się poszczególne materiały i w jaki sposób się je przetwarza, ratujemy przed plądrowaniem jej zasobów bez ograniczeń. Potrzebna jest zrównoważona dystrybucja, gospodarka odnawialna tak, żeby tego wszystkiego, z czego korzystamy, starczyło na długi czas.

Doceniamy piękno naturalnych materiałów.

Drewno, kamień mają niepowtarzalne wzory i strukturę, które powstały pod wpływem warunków atmosferycznych. Właściwa obróbka wydobywa to piękno, po to, żebyśmy mogli doceniać to, co powstało. Meble z naturalnych materiałów nie blakną, nie tracą kolorów jak plastik. Starzeją się powoli i elegancko. Stają się inne, zmieniają się. Właściwie pielęgnowane nie tracą na uroku. Można je odnowić i wciąż pozostaną szlachetne.

Meble wykonane z naturalnych materiałów sprzyjają też wypoczynkowi. Dodają wnętrzom ciepła i przytulności. Przyjemnie jest dotknąć mebla, który ma jakąś fakturę, oglądać, jak układają się słoje na desce, czy wzór na płycie z kamienia.

Otaczamy się wieloma rzeczami każdego dnia. W większości najprawdopodobniej nie zdajemy sobie sprawy jak powstały i skąd się wzięły. Powinniśmy jednak zacząć zwracać uwagę na to jak z nich korzystamy. Szlachetne meble z naturalnych materiałów z pewnością wpisują się w ten trend świadomie łączący ekologię, zdrowie i to, czym się otaczamy.    

 

 

 

Może spodobać Ci się również:

Rodzaje wsparcia finansowego dla firm

Rodzaje wsparcia finansowego dla firm

27 grudnia 2019

Każda firma, której zależy na zwiększaniu swojej wartości na rynku oraz byciu konkurencyjnym w branży, musi dążyć do tego, by działać w oparciu o najnowsze technologie oraz zwiększać swoje rynki…

Czytaj więcej

Biznes

Nowe technologie

Praca