poniedziałek, 08 sierpnia 2022r.

Ile kosztuje spawanie aluminium? Spawanie aluminium – cena

Ile kosztuje spawanie aluminium? Spawanie aluminium - cena

Usługi spawalnicze raczej nie należą w Polsce do rzadkości, dlatego też nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem firmy w naszym województwie, która podejmie się mniejszych, ale i hurtowych zleceń z tym związanych. Aluminium jest bardzo popularnym i często wykorzystywanym w praktyce materiałem, które znajduje zastosowanie w wielu różnych branżach. Zazwyczaj jednak tym, co najmocniej nas interesuje na starcie, są ceny za wykonanie takiej usługi. Tak naprawdę jednak cennik może być tutaj bardzo mocno zróżnicowany i zależeć od różnych czynników. Bardzo często więc najlepszą strategią jest prośba o wycenę zlecenia w co najmniej kilku firmach spawalniczych, aby finalnie wybrać zakład cieszący się dobrą renomą, który ma naprawdę przystępne stawki. 

Kwota zależy od samego materiału 

W cenniku takich usług znajdziemy cenę za spawanie aluminium, ale i spawanie stali nierdzewnej oraz stali czarnej. Spośród tych trzech podstawowych materiałów najwyższe stawki dotyczą właśnie aluminium i są wyceniane za każdy centymetr. Specyficznym rodzajem usługi jest też spawanie konstrukcyjne – to jest wyceniane za metr. Na cenę usług spawalniczych wpływają też szczegółowe parametry techniczne każdego z tych materiałów, a więc na przykład to, jak jest gruby, lub też jaką metodą powinien być zespawany. 

Cennik bardzo różni się w zależności od województwa 

Za pewne szybko zorientujemy się, że kwoty za usługę mocno różnicuje też lokalizacja, a więc to, czy będzie to województwo łódzkie, Kraków, czy stolica. Generalnie sprawdza się prosta zasada mówiąca o tym, że ceny wzrastają wraz z wielkością miasta. Dodatkowo, mogą być negocjowane z lokalnymi firmami ślusarsko-spawalniczymi w zależności od tego, jak duże będzie nasze zlecenie. Czasem przy naprawdę sporych zleceniach będziemy mogli liczyć na atrakcyjniejsze stawki.

Jakie są opłaty w praktyce? 

Aby szybko zyskać podstawowe rozeznanie w temacie, można przyjąć pewną wartość średnią ceny za usługę spawania aluminium, która oscyluje w granicach od 2 do 3 zł netto za każdy centymetr wykonanego spawu, oczywiście przy założeniu, że będzie to materiał o średniej grubości. Ta grubość ma o tyle spore znaczenie, że im jest większa, tym cena od razu wzrasta, a koszt spawania aluminium, które jest bardzo cienkie to nawet złotówka mniej na każdym centymetrze. Jak więc widać, usługa spawania podlega zazwyczaj szczegółowej, indywidualnej wycenie, kiedy to zgłaszamy się do lokalnego zakładu spawalniczego i przedstawiamy, na jakiej usłudze konkretnie nam zależy.

Może spodobać Ci się również:

Automatycznie zapisany szkic

Jak obliczyć food cost? Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnego biura rachunkowego

30 listopada 2020

Kontrola i optymalizacja przepływów finansowych jest jednym z najważniejszych zadań przedsiębiorcy. Bez odpowiedniego zarządzania cash flow firma nie przetrwa na rynku. W przypadku biznesów działających w branży gastronomicznej istotny jest…

Czytaj więcej