czwartek, 21 listopada 2024r.

Ile zajmuje nauka angielskiego? Sprawdzamy jak dużo czasu potrzeba na opanowanie języka

unnamed file 6

Bez znajomości języka ciężko jest obecnie sprawnie funkcjonować. Ta umiejętność przydaje się podczas podróżowania, poszukiwania nowej pracy czy nauki. Dlatego szkoły i uczelnie tak ogromny nacisk kładą na naukę języka. Jednak efekty takich działań mogą być zupełnie odwrotne – często mimo obszernej znajomości słówek i zasad gramatyki nie potrafimy się porozumieć. W rzeczywistości jednak nauka nie jest trudna i nie wymaga dużej ilości czasu!

Jak szybko opanuję podstawy języka?

Do tej kwestii należy podchodzić w sposób indywidualny. Każdy ma oryginalne i wyjątkowe predyspozycje do nauki, przez co opanowanie podstaw może trwać u niektórych 2 tygodnie, a u innych kilka miesięcy. Nie liczy się jednak czas, lecz odpowiednie podejście.

Wkuwanie słówek, uczenie się zasad gramatyki bez kompletnego ich zrozumienia nie zagwarantuje nam opanowania języka w stopniu komunikatywnym. Jak zatem zacząć? W pierwszej kolejności warto zapoznać się z podstawami. Najlepiej zacząć od opisu otaczającego nas świata – części ciała, garderoby, akcesoria w pokoju czy słówka dotyczące pogody mogą być przydatne na start. Następnie systematycznie należy przechodzić do kolejnych tematów i rozwijać wiedzę.

Umiejętności językowych jest kilka…

Rozumienie tekstu mówionego i czytanego, słuchanie, pisanie oraz mówienie – to kilka umiejętności językowych, które warto rozwijać jednocześnie. Część kursów uwzględnia jedynie niektóre z nich, przez co uczestnik co prawda jest przykładowo dobry w rozumieniu tekstu, jednak nie jest w stanie ułożyć nawet kilku prostych zdań w języku obcym.

Warto od pierwszej chwili starać się rozwijać wszystkie umiejętności, a zwłaszcza mówienie w języku angielskim. Nawet jeśli na początku nie rozumiemy zbyt wiele, pomoże to przełamać lęk przed posługiwaniem się językiem obcym. To niezwykle istotne, ponieważ wychodzimy wówczas ze swojej strefy komfortu i sprawdzamy nabyte umiejętności.

Z native speakerem najlepiej

Już po wstępnym opanowaniu podstaw warto wdrożyć konsultacje z native speakerem. To osoba, która biegle posługuje się językiem obcym i chętnie pomoże opanować zasady języka. Takie rozwiązanie niesie ze sobą szereg korzyści…

Po pierwsze native speaker pomoże nam osłuchać się z językiem angielskim i odpowiednim akcentem. Zajęcia korzystnie wpłyną na rozwój umiejętności mówienia i rozumienia ze słuchu. Ponadto to doskonała okazja, by poznać rozmówcę, dowiedzieć się trochę o jego kulturze oraz sposobach komunikacji, które na co dzień wykorzystywane są przez obcokrajowców!

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 4

Jakie zabawki do przedszkola? Rodzaje zabawek mających największy wpływ na rozwój dziecka

1 listopada 2021

Przedszkole to miejsce, gdzie dzieci zazwyczaj spędzają większość dnia. Poza zapewnieniem bezpieczeństwa i jak największego komfortu bardzo ważne jest także wyposażenie przedszkola, które jest drugim domem dziecka. Każde przedszkole powinno…

Czytaj więcej

Biznes

Nowe technologie

Praca