czwartek, 21 listopada 2024r.

Stres u psa – jak go uniknąć podczas wizyty u weterynarza? Poznaj kilka sprawdzonych wskazówek

photo 1601114485088 282b7f26198ecropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzM3x8dmV0JTIwY2F2YWxpZXJ8ZW58MXwwfHx8MTcxNzc5MDUxMHwwixlibrb 4.0.3q80w1080

Zdrowie i samopoczucie Twojego pupila jest dla Ciebie najważniejsze? Dbasz o swojego psa i starasz się zapewnić zwierzakowi jak najlepsze warunki. Zapewne zwierzak docenia to, co dla niego robisz, ale czy wiesz, że pies może stresować się także wizytą u weterynarza? Wizyta w obcym miejscu i kontakt z obcym człowiekiem może powodować stres u zwierząt.

Stres u psa – jak tego uniknąć?

Wizyty u weterynarza to konieczność. Zarówno szczepienia, jak i wizyty w czasie choroby czworonoga są niezbędne. Niestety wizyty w gabinecie weterynaryjnym często wywołują duży stres u psa. Czy Ty jako właściciel możesz jakoś temu zaradzić?

Oczywiście można zniwelować stres u psa, poprzez przyzwyczajanie go do weterynarza i gabinetu weterynaryjnego od małego. Jeśli będziesz chodzić wyłącznie do jednego gabinetu, czworonóg pozna weterynarza i oswoi się z nowym miejscem. Wybieraj sprawdzonych i przyjaznych dla zwierząt specjalistów. Weterynarz Kordylewskiego to miejsce, gdzie znajdziesz fachową pomoc i jednocześnie unikniesz stresu u swojego pupila.

Kolejnym ważnym aspektem jest uspokojenie własnych emocji, głaskanie psa i stały kontakt ze zwierzęciem. Pies odczuwa nasze emocje, co w niektórych przypadkach może go zestresować. Bardzo ważne jest powstrzymanie pewnych swoich emocji, aby nasz pies nie wyczuł, że dzieje się coś niepokojącego.

Jesteś po wizycie weterynarza? Zabierz ze sobą nagrodę dla Twojego pupila

Nagradzanie psa to podstawa, dlatego idąc na wizytę do weterynarza, zabieraj ze sobą ulubione przekąski Twojego psa. Po wizycie u weterynarza warto nagrodzić psa smaczkiem. Nagradzanie w ten sposób czworonoga za jego właściwe zachowanie to podstawa.

Pamiętaj, że samopoczucie psa jest niezwykle ważne. Nawet gdy nie widzisz tego po zwierzaku, może się on bardzo stresować. Jeżeli pies będzie dobrze kojarzył gabinet weterynaryjny na kolejne wizyty, będzie chętnie chodził, a stres stanie się zdecydowanie mniejszy.

Czy można rozpoznać stres u psa?

Stres u psa może objawiać się na wiele różnych sposobów. Nie każdy właściciel jest w stanie go rozpoznać stres bądź nie wie, że pewne zachowania pupila są następstwem stresu. Psy na stres mogą reagować: nadpobudliwością, warczeniem, niekontrolowanym oddawaniem moczu, kuleniem się, biegunką, gryzieniem przedmiotów, czy drgawkami.

Takie zachowania wskazują na to, że pies się stresuje. Jeżeli zatem chcesz uniknąć tak niekomfortowych sytuacji, postaraj się zadbać o samopoczucie psa, aby pomóc zwierzakowi przetrwać wizytę u weterynarza.

Może spodobać Ci się również:

photo 1493809842364 78817add7ffbcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMXx8aG9tZSUyMGZ1cm5pdHVyZXxlbnwxfDB8fHwxNjcyMzI5ODY3ixlibrb 4.0.3q80w1080

Jakie meble do drewnianego domu? Od czego powinien być uzależniony wybór mebli?

1 grudnia 2022

Urządzenie domu drewnianego wbrew pozorom nie jest wcale takie proste. Oczywiście domy wykonane z drewna mają swój urok, jednak problem może się pojawić w momencie, kiedy będziemy stali przed wyborem…

Czytaj więcej

Biznes

Nowe technologie

Praca