Ile kosztuje outsourcing IT?
Prowadzenie firmy wymaga odpowiednich rozwiązań informatycznych. Dziś, większość czynności wykonuje się przy użyciu sprzętu komputerowego i odpowiedniego oprogramowania. To duże ułatwienie pracy, jednocześnie jednak generuje konieczność stałego doskonalenia i aktualizowania systemów. To trudne zadanie mogą przejąć zewnętrzne firmy, które zajmą się obsługą IT. Jak to działa w praktyce?
Czym jest outsourcing IT? Śląsk to obszar, na którym znajdziesz takie usługi
Pod tym pojęciem kryje się powierzenie części lub całości obowiązków związanych z tworzeniem, kontrolowaniem i utrzymaniem infrastruktury informatycznej zewnętrznemu zespołowi specjalistów. Jego zadaniem będzie kreowanie nowoczesnych stanowisk pracy wraz z tworzeniem i optymalizowaniem stanowisk oraz wdrażaniem nowych technologii.
Zakres usług outsourcingowych może być szeroki. W ramach kooperacji firmy informatyczne przeprowadzą modernizację sprzętu komputerowego, zabezpieczą dane pracowników i udostępnią przestrzeń roboczą w chmurze internetowej. Dostępne są także inne usługi informatyczne, takie jak możliwość tworzenia stron internetowych oraz prowadzenie bloga przedsiębiorstwa.
Od czego zależy cena usług?
Obsługa informatyczna firm może sporo kosztować, jednak stawki i tak są nieporównywalnie niższe w odniesieniu do kosztów utworzenia prywatnego działu informatycznego. Cena usług zależy przede wszystkim od wielkości firmy. Istotne są różne parametry, tj.:
- liczba stanowisk komputerowych w przedsiębiorstwie,
- zakres powierzonych usług,
- początkowy stan informatyzacji przedsiębiorstwa,
- cele wynajęcia zespołu IT oraz wdrożenia, które będą wprowadzane w czasie obsługi,
- obsługa i utworzenie baz danych.
Na wysokość kosztów mogą wpływać również opłaty związane z zakupem oprogramowania. Jego koszt może być wysoki, co przekłada się na zwiększenie opłat na outsourcing informatyczny. Katowice są miastem, w którym pomożemy tak dobrać usługi, by zminimalizować koszty.
Ile kosztować będzie obsługa IT?
Ceny usług są różne i zazwyczaj ustalane indywidualnie z klientem. Warto dodać, że część firm preferuje jedynie wsparcie przy części usług, przez co opłaty mogą zostać zmniejszone.
Zaprezentujemy pewien przykład. Zakładając, że liczba stanowisk komputerowych wynosi ok. 22 sztuki, firma posiada własny serwer oraz 2 serwery indywidualne, stosowany sprzęt jest stosunkowo młody i wzbogacony w system operacyjny Windows, średnie opłaty związane z obsługą IT mogą wynieść ok. 2000 zł + podatek VAT. Przy 10 komputerach firmy opłaty również mogą spaść o połowę.
Może spodobać Ci się również:
Niektóre szczególne okazje wymagają odpowiedniej oprawy. Zdarza się, że na wielkie wyjścia panie zakładają czerwoną sukienkę, dzięki której znajdą się w centrum uwagi i olśnią wszystkich swoim blaskiem. Ten strój…
Czytaj więcej